Našli ste si na tele štípance od ploštíc a zaujíma Vás likvidácia ploštíc? Takýto nález nepoteší asi nikoho. Základom je konať ihneď, kým tieto nepríjemné parazity nezamoria celú vašu domácnosť. Otázka však znie – ako sa zbaviť ploštíc? Je potrebný zásah odborníkov, alebo si vystačíte s tradičnými babskými radami? Na internete nájdete množstvo rôznych tipov, ako sa zbaviť ploštíc svojpomocne, bez deratizácie odborníkmi. Tieto riešenia však takmer nikdy nefungujú, práve naopak – spôsobia vám problémy a starosti naviac.

Prečo svojpomocná likvidácia ploštíc obvykle nefunguje? 

Ploštica posteľná
Napríklad, môžete naraziť na radu, že proti plošticiam zaberá krieda nastrúhaná v okolí postele. No povedzme si na rovinu, chceli by ste mať po spálni rozsypanú kriedu? Pravdepodobne nie… Niekto by vám mohol poradiť, že stačí nôžky postele oblepiť lepiacou páskou s hladkým povrchom. Plošticiam sa tak bude šmýkať a nebudú schopné vyjsť ku vám. Ani tento trik však obvykle nefunguje. Stretnúť sa môžete aj s tipom, že na ničenie ploštíc je dobrá vodná para. Stačí zobrať parný čistič a vystriekať ním všetky škáry a zákutia, v ktorých sa tieto malé parazity potenciálne môžu ukrývať. Táto metóda ničenia ploštíc však má 2 zásadné problémy. Po prvé, nie všetky ploštice sa ňou vyhubia. A po druhé, vodná para môže spôsobovať vznik plesní. Do domácnosti si tak vnesiete ďalšiu pliagu, ktorá vám bude robiť starosti. Vyskúšať môžete aj detailné dezinfikovanie celej domácnosti. To vám však zaberie veľa času a nikdy nemáte istotu, že vami používaný dezinfekčný prostriedok naozaj zlikviduje všetky ploštice. Môže sa stať, že ich namiesto zničenia ešte viac posilní.

Zásah odborníkov má zmysel!

V konečnom dôsledku tak platí, že ničenie ploštíc sa oplatí vždy nechať na odborníkov. Deratizácia ploštíc sa vykonáva pomocou špeciálnej suchej horúcej pary a švajčiarskeho, nemeckého, či francúzskej chémie. Celý proces je rýchly, ekologický, zdraviu nezávadný, no najmä efektívny. Pokiaľ vás trápia ploštice v domácnosti, na chate, prípadne v penzióne či hoteli, neváhajte nás kontaktovať. Zabezpečujeme profesionálnu deratizáciu v Bratislave, Žiline, ale aj Košiciach. Jednoducho, na celom Slovensku. Výsledkom nášho odborného zásahu sú bezpečné priestory bez nepríjemných parazitov.

Zbavíme Vás neprijemných ploštíc. Kontaktujte nás na ✆ 0949 511 000 alebo [email protected] volajte NON-STOP