Mravce

NON-STOP BEZPLATNÁ INFOLINKA

0904 435 784

Drobný hmyz, ktorý znehodnocuje potraviny a poškodzuje záhradné plodiny.

Mravec ako škodca

Mravce sú drobný hmyz, ktorý je veľmi agresívny, no zároveň sociálny a inteligentný. Za najväčšieho škodcu sú považované mravce faraónske, ktoré sa veľmi často vyskytujú v blízkosti ľudských obydlí. 

Pokiaľ mravce žijú vo voľnej prírode, pre človeka nepredstavujú problém. Akonáhle sa však nasťahujú na záhradu alebo do blízkosti obydlia, vedia napáchať veľké škody. Zaujímavosťou je skutočnosť, že mravec dokáže v čeľustiach preniesť predmety, ktoré sú až 50-krát ťažšie ako je jeho vlastná hmotnosť. 

Poškodzovanie úrody a potravín

Mravce sú známe svojou symbiózou s voškami. Starajú sa o ne a ochraňujú ich, aby mohli následne konzumovať ich sladké výlučky. Teda, ak sa vo vašej záhrade premnožia mravce, zvyčajne dochádza aj k premnožovaniu vošiek. Tie následne významne poškodzujú okrasné i úžitkové rastliny. 

Aj samotné mravce však konzumujú záhradné plodiny a ničia rastliny, čím vás oberajú o úrodu. V prípade, že sa dostanú do obydlia, pivnice či skladu, dokážu znehodnotiť potraviny. Ak sa budete pohybovať v blízkosti ich mraveniska alebo budú cítiť ohrozenie, môžu vás nepríjemne pohrýzť. 

Ako sa zbaviť mravcov? 

Keďže mravce sú veľmi inteligentné a rýchlo sa rozmnožujú, svojpomocná likvidácia je veľmi náročná. Aby ste vyhubili celú kolóniu, musíte v prvom rade zlikvidovať kráľovnú, ktorá kladie vajíčka, čo nie je jednoduché. Ak premnožené mravce trápia aj vás a chcete sa ich účinne zbaviť, využite naše služby profesionálnej dezinsekcie.

Kontaktujte Nás NON-STOP

Stovky spokojných zákaníkov po celom slovensku – bytové družstvá, mestské časti, hotely, výrobné, haly, byty a domy.

infolinka

0904 435 784

Laper DDD s.r.o.

Na trhu pôsobíme od roku 2018. Stovky spokojných zákazníkov – bytové družstvá, mestské časti, hotely, výrobné, haly, byty a domy.

O nás

Rok vzniku: 2018

IČO: 52 550 567

email: [email protected]

mobil 1: 0949 511 000

mobil 2: 0904 435 784

 

Sme členom Cechu Profesionálov DDD