Potkany a myši

NON-STOP BEZPLATNÁ INFOLINKA

0904 435 784

Hlodavce, ktoré poškodzujú majetok a prenášajú nebezpečné choroby.

Myši 

Myši sú malé hlodavce, ktoré sa dožívajú v priemere 1 – 2 roky. Sú pomerne inteligentné, dokážu predstierať smrť a majú mimoriadne flexibilné telo. Dospelá myš sa vie prepchať cez medzierku s priemerom len 6 mm. Vďaka tejto schopnosti sa vedia ľahko dostať do pivníc, garáží, interiérov rodinných domov, skladových priestorov a iných objektov. 

Rýchle množenie a roznášanie chorôb

Samička myši je gravidná približne mesiac a rodí v priemere 10 potomkov. Kvôli tomu sa populácia týchto neželaných hlodavcov v objekte veľmi rýchlo rozširuje a narastá riziko vážnych škôd. Myši prenášajú niektoré nebezpečné ochorenia, napríklad, listeriózu, mor a besnotu. Častokrát sú hostiteľmi kliešťov, v dôsledku čoho vás môžu nakaziť aj zápalom mozgových blán. 

Myš vás dokáže nakaziť pri pohryznutí, ale zdrojom chorôb je aj trus a moč, ktorý naviac charakteristicky zapácha. Svojím hlodaním môžu myši spôsobiť aj poškodenie majetku. 

Potkany 

Dospelé potkany majú zväčša veľkosť 15 – 20 cm a sú sivohnedej farby. Žijú o niečo kratšie ako myši, spravidla najviac 1 rok. Majú výborný čuch, sluch i zrak a sú veľmi inteligentné. Naviac, dokážu dobre plávať. 

Zdroj nebezpečných ochorení

Podobne ako myši, aj potkany sa rýchlo rozmnožujú a ich populácia rastie exponenciálne. Často prenášajú nebezpečné vírusy a baktérie, ktoré spôsobujú zápal mozgových blán, besnotu, mor či listeriózu. Majú mimoriadne silné zuby, ktorými vedia prehryznúť aj kov. Dokážu tak zapríčiniť rozsiahle škody na majetku. 

Ako sa zbaviť myší a potkanov? 

Obyčajné pasce a prípravky dostupné v obchodoch zväčša nefungujú. Tieto hlodavce sú veľmi inteligentné a majú dobrú pamäť, takže sa len tak ľahko nedajú oklamať. Ak sa ich chcete zbaviť raz a navždy, využite naše služby profesionálnej deratizácie. 

Kontaktujte Nás NON-STOP

Stovky spokojných zákaníkov po celom slovensku – bytové družstvá, mestské časti, hotely, výrobné, haly, byty a domy.

infolinka

0904 435 784

Laper DDD s.r.o.

Na trhu pôsobíme od roku 2018. Stovky spokojných zákazníkov – bytové družstvá, mestské časti, hotely, výrobné, haly, byty a domy.

O nás

Rok vzniku: 2018

IČO: 52 550 567

email: [email protected]

mobil 1: 0949 511 000

mobil 2: 0904 435 784

 

Sme členom Cechu Profesionálov DDD