Ploštica posteľná

NON-STOP BEZPLATNÁ INFOLINKA

0904 435 784

Drobný hmyz, ktorý napáda človeka počas noci, cicia krv a veľmi rýchlo sa množí.

Ako vyzerá ploštica a prečo je nebezpečná?

Ploštica posteľná je bezkrídly hmyz s veľkosťou 5 – 9 mm, ktorý sa živí ľudskou krvou. Najčastejšie prebýva v rôznych škárach v stenách či nábytku. Počas noci cicia krv, pričom na koži zanecháva bolestivé svrbiace pupienky podobné štípancom od komára. U niektorých ľudí sa môže objaviť aj horúčka či opuch. 

Ploštice sa do objektu väčšinou dostanú v batožine alebo oblečení ľudí, ktorí ich majú u seba doma, prípadne si ich priniesli z ubytovacieho zariadenia. 

Mimoriadne rýchle rozmnožovanie

Samička ploštice nakladie každý deň 2 – 5 vajíčok. V priebehu 1 – 2 týždňov sa z nich liahnu lymfy, z ktorých sa pri dobrých podmienkach za 14 – 30 dní vyvinie dospelý jedinec. Ten žije až 14 mesiacov, pričom vydrží viac ako 10 mesiacov bez potravy. 

Ploštice sú mimoriadne odolné voči extrémnym teplotám, prežijú v mrazoch -15 °C, ale aj v horúčavách viac ako 40 °C. Teda, keď sa raz dostanú do vašej nehnuteľnosti, len tak ľahko sa ich nezbavíte. Ak nie sú dostatočne rýchlo zlikvidované, rýchlo zamoria celý objekt. 

Ako sa zbaviť ploštíc?

Ploštice sú rezistentné voči klasickým voľne predajným prípravkom, s veľkou pravdepodobnosťou ich preto svojpomocne nezlikvidujete. Práve naopak, môžete si spôsobiť ešte väčší problém. Totižto, ak ich naraz všetky nevyhubíte, stanú sa ešte odolnejšími. Radšej preto nič neriskujte a využite naše služby profesionálnej likvidácie ploštíc.

Kontaktujte Nás NON-STOP

Stovky spokojných zákaníkov po celom slovensku – bytové družstvá, mestské časti, hotely, výrobné, haly, byty a domy.

infolinka

0904 435 784

Laper DDD s.r.o.

Na trhu pôsobíme od roku 2018. Stovky spokojných zákazníkov – bytové družstvá, mestské časti, hotely, výrobné, haly, byty a domy.

O nás

Rok vzniku: 2018

IČO: 52 550 567

email: [email protected]

mobil 1: 0949 511 000

mobil 2: 0904 435 784

 

Sme členom Cechu Profesionálov DDD